NEŽ SE ROZHODNETE JÍT NA PERMANENTNÍ MAKE UP aneb vše, co potřebujete vědět...
- Holky ze Studia Paris
- 25. 9. 2018
- Minut čtení: 4
Aktualizováno: 10. 10. 2018
Zvažujete permanentní make up? Sepsala jsem pro Vás pár důležitých bodů a pevně věřím, že Vám pomohou ve Vašem rozhodnutí.
K ČEMU SLOUŽÍ PERMANENTNÍ MAKE UP?
První, co byste si měli uvědomit, je podstata permanentního make upu (PMU). Ženy si často PMU zaměňují s klasickým make upem. Permanentní make up ale neslouží jako náhrada klasického make upu. PMU by měl pouze podtrhnou krásu a "vylepšit" přirozený vzhled. To znamená, že pokud je žena odlíčená, PMU jí nahradí opravdu velmi lehký make up.
PROČ NEVOLIT VÝRAZNÝ PMU?
Volit velmi výrazný PMU není nikdy dobrý nápad. Proč? Protože pigmentové barvy mají svá specifika.
1. Zůstávají v podkoží delší dobu, jsou nestabilní a tělo je postupně rozkládá. Nelze je odlíčit, když se to nepovede...
2. Vlivem rozkládání pigmentu v těle se mění jeho fyzický vzhled na povrchu kůže - časem bledne a získává nechtěné podtóny (většinou červenou nebo šedou). Čím je tedy PMU přirozenější, tím lépe.
3. Trendy se mění, např. Kleopatřiny linky za půl roku nemusí byt v módě a co s tím, když to na očích budete mít cca 4 roky.
4. Pastelové barvy na rtech obsahují oxid titaničitý a ten zůstává v kůži velmi dlouho, časem se mění na žlutou až rezavou, velmi složitě se odstraňuje.
JAK SI VYBRAT PMU STYLISTU / SPECIALISTKU?
V dnešní době internetu to není až tak složité. Hodně holek (včetně mně) se prezentuje na facebooku či instagramu. Pokud zvažujete PMU určitě jich už pár sledujte a rozhodujete se, komu se svěřit. Zde je pár bodů ke zvážení:
1. Sledujte práce, neobjednávejte se na základě jedné hezké fotky! Kvalitní PMU specialistka má k dispozici hodně fotografií svých prací, ne pouze jednu povedenou.
2. Kvalitní PMU stylistka si své fotografie chrání logem, aby tak zabránila krádeži svých fotek. Toto bohužel vídám velmi často, kradou se fotky a stylistky se "chlubí" cizím peřím, výsledek pak není ani vzdálený prezentovaným fotografiím.
3. Porovnávejte! Nesledujte jen jednu stylistku, porovnávejte a vyberte si styl, který je Vám nejbližší. Přece jenom to budete nosit Vy!
4. Nehleďte na cenu. Ferarri za cenu trabanta taky nekoupíte a každá kvalitní PMU stylistka si svou práci nechá zaplatit. Kvalitní PMU specialistka investuje do kvalitního vzdělání a za své znalosti a dovednosti si také logicky účtuje víc. Kvalitní PMU stojí prostě o něco víc.
5. Nehleďte na vzdálenost. Je to přeci jenom Váš obličej a za kvalitní PMU stylistkou se vyplatí si dojet. I já si své stínované linky nechala tetovat až v Maďarsku, protože jsem největší důvěru měla ke své školitelce v Maďarsku.
5. Pokud si nejste jistá, nechte si prokázat certifikáty o zaškolení. I v tomto spousta stylistek lže, bohužel :( ... Ty z nejlepších v ČR se vzdělávají v zahraničí či u zahraničních lektorů a firem, jelikož většina českých kurzů nejsou stále dostatečně kvalitních.
6. Dbejte na informace Vaší stylistky. Ne každý je vhodným kandidátem pro PMU a pokud Vás stylistka odmítne z adekvátních důvodů, věřte, že víc co dělá a je to pro Vaše dobro. Nikdy neignorujte kontraindikace a nikdy se nesvěřujte pod ruku někomu, kdo je ochotný tetovat i přes ně.
7. Nechte si doporučit nejvhodnější metodu pro Váš typ pokožky. Opět kvalitní stylistka ví, jaká metoda je nejvhodnější pro konkrétní typ pleti.
7. Dejte na svůj instinkt - však Vy v podvědomí víte, kdo je pro Vás nejvhodnější.
BĚHEM PROCEDURY A PO NÍ
Svou stylistu máte vybranou, předpokládám, že jste si vybrali takovou, která svým stylem tetování je Vám nejblíž. Není nic horšího než, když si přinesete obrázek a trváte na tom, že přesně takové obočí chcete. Konkrétně obočí se musí důkladně rozměřit a rozvrhnout, dle Vaší tváře a Vašich dispozic. Stylistka se může přiblížit Vaší představě, ale počítejte s tím, že nevyrobí každému úplně stejné obočí.
Na proceduru přijďte odpočatá, ne po flámu :). Pokud možno přijďte bez doprovodu, bez dětí či zvířecích mazlíčků. Při proceduře jako je PMU je nutné dbát hygieny a také je nutné dobrá soustředěnost. Asi nikdo se nebude dobře soustředit pokud mu za rukou bude stát kamarádka nebo bude kolem pobíhat dítě.
Po proceduře se důkladně řiďte pokyny v péči po ošetření. Zanedbání péče po ovlivňuje výrazně výsledek a přeci jenom, když už jste do sebe investovala, dotáhněte to do konce i správnou péčí po. Každá dobrá stylistka Vás jistě pokyny vybaví i v tištěné podobě. Ty si uchovejte po celou dobu hojení.
A poslední bod: PERMANENTNÍ MAKE UP JE POTŘEBA OBNOVOVAT!
Již dávno jsou pryč doby, kdy Vám obočí drželo 15 let. Dnes se tetuje mikropigmenty, které mají trvanlivost max. 1-4 roky. Avšak každé tělo pracuje jinak a také jinou rychlostí pigmenty v podkoží rozkládá. Z toho logicky vyplývá, že PMU je pěkný cca kolem 1 roku, ta delší trvanlivost je udávána, protože v podkoží sice pigment zůstává, ale barva již není hezká. Cca po roce až roce a půl se doporučuje PMU obnovit, aby barva byla stále krásná. Jakmile se Vám začnou objevovat nechtěné podtóny, je čas na obnovu.
Položte si otázku sami, chcete mít modré obočí (tetovací barvou) 15 let nebo 1-1,5 roku obočí krásné a hnědé?
Pokud již PMU nechcete, můžete si ho nechat odborně odstranit (buď laserem nebo kyselinami) nebo ho nechat přirozeně vyblednout.
Moc Vám děkuji, pokud jste dočetli až sem a pevně věřím, že jsem Vám pomohla se správně rozhodnout.
Veronika
PMU specialistka, oficiální školitelka firmy NPM

Zaregistrujte se a debatujte s námi!
Comments